kërkimi i avansuar

Blogu për ShëndetësiCurrent Articles | Categories | Search

Cilat janë ushqimet e preferuara ne muajin prill.


22.04.2014

Muaji i Prillit sjell lule pranvere dhe na sjell një knaqësi të lezetëshme të stinës së pranverës si në ushqimë po ashtu dhe nga natyra e kësaj stine.

Meze

Ja dhe një arsye që të përdorni erzëa më shumë: ky ushqim i shpejtë dhe bizelet e njoma janë një vakt i mirë por i vogël. Dhe nëse ju jeni një adhurues i supës, një pijatë supe e nxehtë dhe e këndshme me hudhëra të pjekura apo panxhar do të jetë një ushqim i sigurt dhe i mirë.

Sallatë

Shtoni një sallatë të freskët, shije të leht me një tas me sallatë ftohtë me disa erzëza të shijshme. Shumë njerëz kanë pyetur se a është në rregull që të jeni I lidhur shumë më sallatat? Po është.

Darkë

Vendos në një pijatë qepë të ëmbëla me disa perime të tjera dhe shtojini disa erëza sipas dëshirës mirpo mos harroni të vendosni djathin në krye të pijatës. Do të jetë një darkë e shëndetëshme që nuk do të ju paraqes problem për tretje dhe në mengjes do ndiheni shumë mirë.

Ëmbëlsirat

Do të ngacmoheni shumë në këtë sezonë nga pijata të shumta me deserte të ndryshme. Nëse ju jeni në humor të mirë provoni ndonjë desert me dredhëza apo ndonjë pemë tjetër dhe mbulojeni atë me çokolladë. Shoqërojeni këtë desert me nje gotë portokalli të shtrydhur dhe do të jetë e përkryer.